Okręg nr 1

To Zawada, Kępa Północna, Rubno

Tu możesz sprawdzić w jakim okręgu wyborczym mieszkasz



1. PAWEŁ RODZIEWICZ (41 lat)



Nazywam się Paweł Rodziewicz. Mam 41 lat. Urodziłem się w Elblągu i zgłaszam się do Państwa na służbę. Na służbę, bo tak wyobrażam sobie pełnienie funkcji Prezydenta Elbląga.

Jestem prawnikiem, mediatorem, wykładowcą akademickim. Od 5 lat jestem Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Elblągu, ale byłem też dziennikarzem. Przede wszystkim jednak, jestem obywatelem i społecznikiem. Od kilkunastu lat udzielam bezpłatnych porad prawnych. Organizuję wydarzenia, których celem jest edukowanie i kształtowanie świadomości prawnej i obywatelskiej oraz tożsamości lokalnej.

Codziennie zgłaszają się do mnie osoby potrzebujące pomocy lub porady. Dzięki temu doskonale znam problemy elblążan i wiem, jak je rozwiązać. Jestem jedynym w Polsce Rzecznikiem Konsumentów, który skutecznie chroni seniorów przed oszustami. Nieuczciwi przedsiębiorcy organizujący pokazy i promocje cudownych produktów i pseudo leków omijają dziś Elbląg szerokim łukiem, bo boją się spotkania z rzecznikiem i Policją.

Jako rzecznik miałem również okazję z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu naszego samorządu. Wiem co zrobić, by działał sprawniej i skuteczniej reagował na potrzeby i aspiracje mieszkańców. Nie będę bał się występować w obronie likwidowanych miejsc pracy. Nie będę też bał się przyznać do błędu, jeśli taki popełnię. Obiecuję szacunek dla każdego mieszkańca i każdego podwładnego. Szefem się bywa, człowiekiem trzeba być zawsze.

Nasze miasto musi być lepiej zarządzane. Władza ma słuchać mieszkańców i służyć im, a nie nimi rządzić. Ma dbać o wspólne mienie i rozsądnie nim gospodarować. Moim i moich przyjaciół z Ruchu Społecznego Nowy Elbląg pomysłem jest powołanie Rad Dzielnic, rozwój Budżetu Obywatelskiego oraz wspieranie oddolnej inicjatywy. Widzimy konieczność poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zwiększenia efektywności zarządzania miejskimi spółkami, zwiększenia dostępności do świadczeń społecznych i służby zdrowia, racjonalnej organizacji placówek oświatowych oraz atrakcyjnej i praktycznej przestrzeni miejskiej.

W najbliższej kadencji do Elbląga trafią wielkie pieniądze z Unii Europejskiej. Wspólnie możemy uczynić Elbląg miastem pięknym i nowoczesnym, przyjaznym dla mieszkańców i środowiska naturalnego, mądrze czerpiącym z otoczenia przyrody i bogatej historii. Miastem, w którym będą chciały żyć nasze dzieci i wnuki. Ale władza może też te pieniądze niefrasobliwie wydać i roztrwonić jedyną w historii szansę, przed którą właśnie stajemy. Wybory 7 kwietnia zdecydują o naszej przyszłości na długie lata.





2. Patrycja Myśliwska (31 lat)



E. Hemingway powiedział kiedyś, że życie to sztuka odkrywania - tym kieruję się w życiu.

Uwielbiam odkrywać, doświadczać i poznawać nowe miejsca oraz ludzi. W 2011 roku postanowiłam znaleźć swoje miejsce w Elblągu.

Jestem absolwentką elbląskiej PWSZ, ukończyłam filologię angielską na specjalizacji nauczycielskiej. Bycie nauczycielem od zawsze było moim marzeniem i w tym kierunku cały czas się rozwijam, zdobywając kolejne kompetencje. Wśród nich mogę wymienić uzyskanie tytułu magistra filologii angielskiej oraz specjalisty terapii pedagogicznej. Ponieważ lubię wyzwania, a także stawiam sobie wysoko poprzeczkę, obecnie kontynuuję studia podyplomowe w kolejnych obszarach zainteresowań.

Moja kariera zawodowa, nauczyciela języka angielskiego, rozpoczęła się w 2014 roku. To właśnie w Elblągu odnosiłam największe sukcesy zawodowe, a także porażki, które powodowały, że jeszcze realniej patrzę na otaczający świat widząc jego potrzeby.

Prywatnie jestem mamą, miłuję dobrą kawę, a każdego lata poświęcam się swojej ogromnej pasji, jaką są Tatry, które mimo że przeze mnie zdobyte, wciąż odkrywają przede mną nowe tajemnice. Długie spacery po Elblągu sprawiły, że oprócz bogatej historii poznałam także wiele pięknych miejsc.

Uważam, że Elbląg to wyjątkowe miejsce z ogromnym potencjałem dlatego postanowiłam kandydować w wyborach do Rady Miasta, aby być głosem Mieszkańców i wspólnie dbać o dobro oraz rozwój naszego Miasta.





3. Łukasz Pacholski (40 lat)



Pochodzący z Bydgoszczy absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku historia. Od 2008 roku pracuje jako dziennikarz oraz specjalista do spraw obronności i przemysłu obronnego. Moje publikacje były i są drukowane w czołowych magazynach o powyższej tematyce w Polsce, okazjonalnie publikuje także w mediach zagranicznych. Wraz z rozwojem technologii oraz własnych kompetencji, jestem także stale obecny w mediach elektronicznych. Stawiając sobie wysoko poprzeczkę, w 2020 roku ukończyłem studia podyplomowe na kierunku bezpieczeństwo. Od stycznia 2023 roku dołączyłem do grona redakcyjnego tygodnika „Wprost”, gdzie nadal specjalizuje się w tematyce przemysłu obronnego, sił zbrojnych oraz bezpieczeństwa.

Moja historia w Elblągu rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy przeprowadziłem się do tego miasta z Bydgoszczy. Powodem tego kroku były sprawy rodzinne, to właśnie w Elblągu poznałem swoją przyszłą żonę, a także zawodowe. Od września 2009 roku pracuje w elbląskich szkołach jako nauczyciel takich przedmiotów jak Historia, Wiedza o społeczeństwie, Edukacja dla bezpieczeństwa czy Historia i teraźniejszość. Większość swojej kariery pedagogicznej spędziłem w szkołach znajdujących się na Zawadzie. Z całą pewnością powoduje to, że mogę jasno powiedzieć, że z tą częścią Elbląga łączą mnie silne więzi.





4. Dagmara Sobieska (38 lat)



Pochodzę z Poznania i studiowałam na tamtejszym Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza. Studiowałam również w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Od stycznia 2015 roku mieszkam w Elblągu, do którego sprowadził mnie mój obecny mąż. Tutaj założyliśmy rodzinę i tu jest mój dom. Prywatnie jestem mama trójki dzieci.

Jestem pełna energii, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Lubię wyzwania i mam chęć odświeżyć Elbląg, tak aby był atrakcyjny dla nas, Elbląga, a także dla przyjezdnych. Czy to turystów, czy ludzi, którzy jak ja, znaleźli tutaj swój dom.

Traktuje każdego z szacunkiem, bo sama chciałabym tak być traktowana. Potrafię słuchać i przekuwać słowa na czyny. Przyszedł czas na zmiany, coś na Nowy Elbląg.





5. Kamila Fidala (39 lat)



Mieszkam w Elblągu od urodzenia, tutaj się uczę, pracuję i rozwijam. Mam 14 - letniego syna, który jest całym moim światem. Od 2017 roku zaczęłam prowadzić spółki, opierając się głównie na branży gastronomicznej i kulturowej. W 2018 przejęłam klub muzyczny „ Mjazzga „, co za tym idzie, pasjonuję się dobrą muzyką, głównie rock i blues. Prowadzę również małą kawiarenkę na Starym Mieście, uwielbiam wypić dobrą kawę i spędzać czas z ludźmi, rozmawiając prawie na każdy temat. W zeszłym roku rozpoczęłam studia na kierunku ekonomicznym w Elblągu. Przez całe życie próbuje spełniać swoje marzenia i sukcesywnie nieskromnie mówiąc, udaje mi się to robić. Pragnę obudzić w mieszkańcach Elbląga podobną pasję i chęć do realizowania swoich celów.