Kandydaci do Rady Miejskiej

Tu zobaczysz pełną listę kandydatów Nowego Elbląga do Rady Miejskiej

Tu możesz sprawdzić w jakim okręgu wyborczym mieszkasz

OKRĘG 1







1. PAWEŁ RODZIEWICZ (41 lat)



Nazywam się Paweł Rodziewicz. Mam 41 lat. Urodziłem się w Elblągu i zgłaszam się do Państwa na służbę. Na służbę, bo tak wyobrażam sobie pełnienie funkcji Prezydenta Elbląga.

Jestem prawnikiem, mediatorem, wykładowcą akademickim. Od 5 lat jestem Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Elblągu, ale byłem też dziennikarzem. Przede wszystkim jednak, jestem obywatelem i społecznikiem. Od kilkunastu lat udzielam bezpłatnych porad prawnych. Organizuję wydarzenia, których celem jest edukowanie i kształtowanie świadomości prawnej i obywatelskiej oraz tożsamości lokalnej.

Codziennie zgłaszają się do mnie osoby potrzebujące pomocy lub porady. Dzięki temu doskonale znam problemy elblążan i wiem, jak je rozwiązać. Jestem jedynym w Polsce Rzecznikiem Konsumentów, który skutecznie chroni seniorów przed oszustami. Nieuczciwi przedsiębiorcy organizujący pokazy i promocje cudownych produktów i pseudo leków omijają dziś Elbląg szerokim łukiem, bo boją się spotkania z rzecznikiem i Policją.

Jako rzecznik miałem również okazję z bliska przyjrzeć się funkcjonowaniu naszego samorządu. Wiem co zrobić, by działał sprawniej i skuteczniej reagował na potrzeby i aspiracje mieszkańców. Nie będę bał się występować w obronie likwidowanych miejsc pracy. Nie będę też bał się przyznać do błędu, jeśli taki popełnię. Obiecuję szacunek dla każdego mieszkańca i każdego podwładnego. Szefem się bywa, człowiekiem trzeba być zawsze.

Nasze miasto musi być lepiej zarządzane. Władza ma słuchać mieszkańców i służyć im, a nie nimi rządzić. Ma dbać o wspólne mienie i rozsądnie nim gospodarować. Moim i moich przyjaciół z Ruchu Społecznego Nowy Elbląg pomysłem jest powołanie Rad Dzielnic, rozwój Budżetu Obywatelskiego oraz wspieranie oddolnej inicjatywy. Widzimy konieczność poprawy funkcjonowania komunikacji miejskiej oraz zwiększenia efektywności zarządzania miejskimi spółkami, zwiększenia dostępności do świadczeń społecznych i służby zdrowia, racjonalnej organizacji placówek oświatowych oraz atrakcyjnej i praktycznej przestrzeni miejskiej.

W najbliższej kadencji do Elbląga trafią wielkie pieniądze z Unii Europejskiej. Wspólnie możemy uczynić Elbląg miastem pięknym i nowoczesnym, przyjaznym dla mieszkańców i środowiska naturalnego, mądrze czerpiącym z otoczenia przyrody i bogatej historii. Miastem, w którym będą chciały żyć nasze dzieci i wnuki. Ale władza może też te pieniądze niefrasobliwie wydać i roztrwonić jedyną w historii szansę, przed którą właśnie stajemy. Wybory 7 kwietnia zdecydują o naszej przyszłości na długie lata.





2. Patrycja Myśliwska (31 lat)



E. Hemingway powiedział kiedyś, że życie to sztuka odkrywania - tym kieruję się w życiu.

Uwielbiam odkrywać, doświadczać i poznawać nowe miejsca oraz ludzi. W 2011 roku postanowiłam znaleźć swoje miejsce w Elblągu.

Jestem absolwentką elbląskiej PWSZ, ukończyłam filologię angielską na specjalizacji nauczycielskiej. Bycie nauczycielem od zawsze było moim marzeniem i w tym kierunku cały czas się rozwijam, zdobywając kolejne kompetencje. Wśród nich mogę wymienić uzyskanie tytułu magistra filologii angielskiej oraz specjalisty terapii pedagogicznej. Ponieważ lubię wyzwania, a także stawiam sobie wysoko poprzeczkę, obecnie kontynuuję studia podyplomowe w kolejnych obszarach zainteresowań.

Moja kariera zawodowa, nauczyciela języka angielskiego, rozpoczęła się w 2014 roku. To właśnie w Elblągu odnosiłam największe sukcesy zawodowe, a także porażki, które powodowały, że jeszcze realniej patrzę na otaczający świat widząc jego potrzeby.

Prywatnie jestem mamą, miłuję dobrą kawę, a każdego lata poświęcam się swojej ogromnej pasji, jaką są Tatry, które mimo że przeze mnie zdobyte, wciąż odkrywają przede mną nowe tajemnice. Długie spacery po Elblągu sprawiły, że oprócz bogatej historii poznałam także wiele pięknych miejsc.

Uważam, że Elbląg to wyjątkowe miejsce z ogromnym potencjałem dlatego postanowiłam kandydować w wyborach do Rady Miasta, aby być głosem Mieszkańców i wspólnie dbać o dobro oraz rozwój naszego Miasta.





3. Łukasz Pacholski (40 lat)



Pochodzący z Bydgoszczy absolwent Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy na kierunku historia. Od 2008 roku pracuje jako dziennikarz oraz specjalista do spraw obronności i przemysłu obronnego. Moje publikacje były i są drukowane w czołowych magazynach o powyższej tematyce w Polsce, okazjonalnie publikuje także w mediach zagranicznych. Wraz z rozwojem technologii oraz własnych kompetencji, jestem także stale obecny w mediach elektronicznych. Stawiając sobie wysoko poprzeczkę, w 2020 roku ukończyłem studia podyplomowe na kierunku bezpieczeństwo. Od stycznia 2023 roku dołączyłem do grona redakcyjnego tygodnika „Wprost”, gdzie nadal specjalizuje się w tematyce przemysłu obronnego, sił zbrojnych oraz bezpieczeństwa.

Moja historia w Elblągu rozpoczęła się w 2009 roku, kiedy przeprowadziłem się do tego miasta z Bydgoszczy. Powodem tego kroku były sprawy rodzinne, to właśnie w Elblągu poznałem swoją przyszłą żonę, a także zawodowe. Od września 2009 roku pracuje w elbląskich szkołach jako nauczyciel takich przedmiotów jak Historia, Wiedza o społeczeństwie, Edukacja dla bezpieczeństwa czy Historia i teraźniejszość. Większość swojej kariery pedagogicznej spędziłem w szkołach znajdujących się na Zawadzie. Z całą pewnością powoduje to, że mogę jasno powiedzieć, że z tą częścią Elbląga łączą mnie silne więzi.





4. Dagmara Sobieska (38 lat)



Pochodzę z Poznania i studiowałam na tamtejszym Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza. Studiowałam również w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku. Od stycznia 2015 roku mieszkam w Elblągu, do którego sprowadził mnie mój obecny mąż. Tutaj założyliśmy rodzinę i tu jest mój dom. Prywatnie jestem mama trójki dzieci.

Jestem pełna energii, pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Lubię wyzwania i mam chęć odświeżyć Elbląg, tak aby był atrakcyjny dla nas, Elbląga, a także dla przyjezdnych. Czy to turystów, czy ludzi, którzy jak ja, znaleźli tutaj swój dom.

Traktuje każdego z szacunkiem, bo sama chciałabym tak być traktowana. Potrafię słuchać i przekuwać słowa na czyny. Przyszedł czas na zmiany, coś na Nowy Elbląg.





5. Kamila Fidala (39 lat)



Mieszkam w Elblągu od urodzenia, tutaj się uczę, pracuję i rozwijam. Mam 14 - letniego syna, który jest całym moim światem. Od 2017 roku zaczęłam prowadzić spółki, opierając się głównie na branży gastronomicznej i kulturowej. W 2018 przejęłam klub muzyczny „ Mjazzga„, co za tym idzie, pasjonuję się dobrą muzyką, głównie rock i blues. Prowadzę również małą kawiarenkę na Starym Mieście, uwielbiam wypić dobrą kawę i spędzać czas z ludźmi, rozmawiając prawie na każdy temat. W zeszłym roku rozpoczęłam studia na kierunku ekonomicznym w Elblągu. Przez całe życie próbuje spełniać swoje marzenia i sukcesywnie nieskromnie mówiąc, udaje mi się to robić. Pragnę obudzić w mieszkańcach Elbląga podobną pasję i chęć do realizowania swoich celów.

OKRĘG 2





1. MARIUSZ BETLER (44 lata)

Prywatnie szczęśliwy tata i głowa rodziny. To właśnie z rodziną uwielbia zwiedzać różne części świata. Zawodowo pedagog , nauczyciel, dyrektor szkoły. To z młodzieżą związała swoja kariere zawodową. Lokalny działacz lider wolontariatu, organizator imprez kulturalnych w tym wiele koncertów charytatywny dla osób z naszego miasta. Aktywnie działa w głównym sztabie WOŚP w którym odpowiedzialny jest za program artystyczny. Aktywny muzyk. W jego wydanej dyskografii znajdują się między innymi powstańcze piosenki w wersji rockowej " Barykada" i projekt elbląskich muzyków pod nazwą "ELkontenci".

To na płaszczyźnie oświaty i kultury chciałby oprzeć swoje działania jako radny naszego miasta.



2. Łukasz Kotyński (43 lata)



Zawodowo – tłumacz pisemny i konferencyjny języka angielskiego. Prywatnie – elbląski mąż, tata, rozmowny sąsiad, współlokator kota. W mediach społecznościowych – jako Elblągue od lat fotografuję nasze miasto, komentuję decyzje lokalnych władz, szukam pozytywnych inspiracji z bliższych i dalszych miejsc, promuję oddolną aktywność w ramach Budżetu Obywatelskiego. Główne obszary moich zainteresowań i przyszłych działań to: ochrona zieleni, miejskich parków oraz terenów leśnych, bezpieczeństwo pieszych i kierowców, podnoszenie jakości transportu publicznego i komunikacji rowerowej, wspieranie inicjatyw kulturalnych oraz promocja zabytkowego dziedzictwa Elbląga.



3. Magalena Biedrzycka (43 lata)



Jestem nauczycielką dyplomowaną; dumną mamą 3 córek. Doświadczenie oraz wiedza są solidnym filarem mojej kandydatury do Rady Miasta. Startuję, gdyż nasze miasto zasługuje na zmiany, a mieszkańcy na uczciwość i bezpieczeństwo. Co wyróżnia mnie spośród kandydatów? Pasja do nauczania i szerokie spojrzenie na edukację. Zainteresowania historią, chęć do dalszej nauki. Zaangażowanie społeczne, zwłaszcza praca z młodzieżą i pomoc seniorom. Aktywność ekologiczna i troska o środowisko naturalne. Moje cele na drodze do pozytywnych zmian w Naszym Mieście: Wspieranie lokalnej społeczności i propagowanie kultury. Tworzenie mostów pokoleniowych i budowanie społeczności opartej na bezpieczeństwie, zrozumieniu i wsparciu. Działania na rzecz ochrony środowiska i ekologii. Kierują się zasadą "Nic o Nas bez Nas"



4. Zbigniew Kuśmierz (61 lat)



Inżynier budownictwa , miłośnik lotnictwa , pilot szybowcowy i samolotowy. Prowadzę pracownię projektową wielobranżową branży budowlanej



5. Irena Suliga (56 lat)



Prywatnie matka trójki dorosłych dzieci, zawodowo własna działalność gospodarcza "Urwisek-przyjazne buciki". Zdrowie dzieci jest dla mnie bardzo ważne dlatego w swojej działalności wybieram tylko zdrowe obuwie dla naszych dzieci posiadające certyfikaty bezpieczeństwa, wyprodukowane z naturalnych materiałów. Jako kandydatka komitetu Nowy Elbląg w swojej pracy chciałabym skupić się na rozwoju ruchu turystycznego w naszym regionie, oraz postawić na "Powrót do tradycji" czyli promocję grup rzemieślników, usług i rzemiosła artystycznego. W czasie wolnym chętnie biorę udział w rowerowych wycieczkach oraz zajmuję się rękodziełem.

OKRĘG 3





1. Radosław Dąbkowski (41 lat)

Drodzy Elblążanie,

Nazywam się Radosław Dąbkowski, na co dzień pracuję jako nauczyciel języka angielskiego w szkole ponadpodstawowej oraz jako wykładowca akademicki. Priorytetem dla mnie jest stworzenie młodym Elblążanom warunków do efektywnego rozwoju osobistego i zawodowego. Prywatnie jestem mężem i tatą 2 dzieci. Czas wolny poświęcam modelarstwu, sportowi oraz motocyklom.

Główne obszary, które chciałbym wspierać i rozwijać to:

• aktywne wspieranie elbląskich szkół

• bezpieczeństwo pieszych i kierowców

• promocja oraz rozwój sportu

• wsparcie oraz promocja obszarów turystycznych miasta



2. Monika Kozieja (42 lata)



Monika Kozieja to ekspert w dziedzinie nauk społecznych, w dyscyplinie Ekonomia i Finanse, z tytułem naukowym doktora uzyskanym na Uniwersytecie Gdańskim. Posiada bogate doświadczenie zawodowe, zdobyte na przestrzeni wielu lat pracy w Elblągu jako menadżer i specjalista ds. monitoringu oraz ewaluacji projektów dofinansowanych z funduszy zewnętrznych, w tym unijnych. Monika Kozieja pracowała w elbląskiej administracji samorządowej, gdzie wykazała się znakomitymi kompetencjami w zarządzaniu projektami. Prowadziła działalność gospodarczą w zakresie doradztwa ds. funduszy unijnych wspierając przy tym różnorodne podmioty w pozyskiwaniu środków na inwestycje i rozwój. Jest ona również aktywnie zaangażowana w inicjatywy społeczne i edukacyjne. Dr Kozieja działa w sektorze pozarządowym, gdzie angażuje się w liczne przedsięwzięcia mające na celu wspieranie rozwoju społecznego i gospodarczego. Od wielu lat pełni funkcję dyrektora elbląskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, organizacji non-profit zajmującej się wspieraniem edukacji i rozwoju dzieci z niezamożnych rodzin poprzez m.in. organizację warsztatów, zbiórek funduszy oraz realizację programów edukacyjnych mających na celu zapewnienie równych szans edukacyjnych. Współtworzyła również młodą Fundację Rozwoju Rodziny Psychologia Holistyczna. Jej działalność w organizacjach pozarządowych pokazuje jej głębokie zrozumienie potrzeb społecznych oraz umiejętność budowania mostów między różnymi sektorami społeczeństwa. Przyczyniła się do wdrożenia nowatorskich rozwiązań, które mają realny wpływ na poprawę jakości życia społeczności lokalnych. Jest pomysłodawczynią elbląskiego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, który stanowi kluczowy element w pomocowym systemie ochrony zdrowia psychicznego mieszkańców regionu. Obecnie jej intencją jest wykorzystanie doświadczenia, wiedzy praktycznej i pasji, aby przyczynić się do rozwoju lokalnej społeczności, z silnym akcentem na edukację, innowacje i przedsiębiorczość. Jej celem jest budowanie silnego, zintegrowanego społeczeństwa, w którym każdy ma dostęp do narzędzi potrzebnych do realizacji swoich marzeń i ambicji.

Jako kandydatka komitetu bezpartyjnego „Nowy Elbląg” w swojej pracy chcę skupić się na lokalnych potrzebach i priorytetach bez konieczności dostosowywania się do ogólnokrajowej agendy politycznej równolegle zapraszając każdego do współpracy i wspólnego kształtowania przyszłości naszego miasta. Zobowiązuje się do pracy na rzecz transparentności, innowacji i inkluzywności, mając na uwadze dobro wszystkich mieszkańców.



3. Sylwester Sieklicki (53 lata)



Specjalista za zakresu emerytur i rent oraz ubezpieczeń społecznych i prawa pracy. Ekonomista, mediator, edukator i społecznik, a także członek Powiatowej Rady Rynku Pracy



4. Joanna Korzątkowska (37 lat)



Byłam na każdym etapie kariery od sprzedawcy po osobę prowadzącą własną działalność. Jestem mamą trójki dzieci. Przez okres urlopu macierzyńskiego nauczyłam się szyć na maszynie i postanowiłam wiedzę ta przekazać innym. Zaczęłam przygodę z warsztatami dla dzieci. Skłoniło mnie to do podjęcia studiow na kierunku pedagogiki z terapią na ANS. Moją dalszą drogę kariery widzę jako osoba pracująca z dziećmi, jako terapeuta. Dlatego tak bardzo jest mi bliski rozwój Elbląga pod kątem szkolnictwa, rozwijaniu ich pasji, możliwości rozwoju.



5. Ewa Wawrzyniak (42 lata)



Nazywam się Ewa Wawrzyniak, z urodzenia poznanianka, ale od samego początku związana z Elblągiem. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko -Mazurskiego. Od siedemnastu lat zawodowo funkcjonująca w obszarze pomocy społecznej. Znam problemy mieszkańców Elbląga, bo spotykam się z nimi na codzień. Chciałabym wspierać rozwój Elbląga w atmosferze dialogu i dobrej współpracy różnych środowisk społeczno -samorządowych.



OKRĘG 4





1. MONIKA DWOJAKOWSKA (50 lat)

Jestem dumną elblążanką, od prawie 30 lat nauczycielką przekazującą swoją wiedzę i pasję innym. Prywatnie szczęśliwą żoną i mamą. W życiu codziennym jak i zawodowym, kieruję się uczciwością. Jako radna obecnej kadencji Rady Miejskiej w Elblągu działam na rzecz elbląskiej społeczności. Dzieci i młodzież są naszą przyszłością, dlatego od dwóch kadencji z wielkim zaangażowaniem opiekuję się Młodzieżową Radą Miasta Elbląg. Startuję, bo w Elblągu potrzebne są zmiany! Moje atuty to sumienność i dobra organizacja. Dotychczasowe doświadczenie życiowe i zawodowe oraz zdobyte umiejętności pragnę wykorzystać pracując na rzecz naszego miasta. Oddając swój głos na mnie, stawiacie na człowieka, który nie unika trudnych tematów.



2. Weronika Wojcik (27 lat)



Weronika Wójcik jest młodą, dynamiczną i zaangażowaną w życie lokalnej społeczności kandydatką do Rady Miasta Elbląg. Z głębokim szacunkiem do tradycji i otwartością na nowe idee, Weronika dąży do odmłodzenia Rady Miasta, aby decyzje o przyszłości Elbląga były podejmowane przez tych, do których ta przyszłość będzie należeć. Jej kampania skupia się na poprawie jakości życia codziennego mieszkańców, z naciskiem na kluczowe kwestie takie jak gospodarowanie odpadami, remonty dróg, dostęp do bezpłatnych parkingów oraz wsparcie dla kultury i edukacji. Młoda, ale doświadczona, Weronika przynosi świeże spojrzenie na zarządzanie miastem, łącząc naukowe podejście z praktycznym działaniem. Jej motto, "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą", odzwierciedla jej niezłomność w dążeniu do zmian i poprawy warunków życia w Elblągu. Z zaangażowaniem w życie społeczne Elbląga, Weronika pragnie kontynuować swoją misję poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców. Jako była wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta i dwukrotna Przewodnicząca Rady Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, a także obecna Wiceprzewodnicząca Rady Doktorantów Szkoły Doktorskiej Nauk Humanistycznych i Społecznych, wykazała się wyjątkową zdolnością do inicjowania zmian i wspierania różnych społeczności. Jako inicjatorka i główna organizatorka elbląskich juwenaliów, Weronika przyczyniła się do ożywienia kulturalnego miasta, także często po drodze wspierając lokalne ośrodki, takie jak Elbląskie Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak. Plany na przyszłość: Porządek publiczny i gospodarowanie odpadami: Poprzez racjonalne zarządzanie odpadami i zwiększenie liczby koszy na śmieci, Weronika zamierza uczynić Elbląg czystszym i bardziej zorganizowanym. Promocja Elbląga: Wizja Weroniki obejmuje przekształcenie miasta w atrakcyjny turystycznie punkt, poprzez skuteczniejsze działania promocyjne, także wewnątrz mieszkańców. Edukacja: Planuje remonty i modernizacje szkolnych budynków, zapewnienie nowoczesnej infrastruktury oraz szkolenia dla nauczycieli, by podnieść jakość kształcenia. Kompetencje cyfrowe i medialne: Dzięki swojemu powstającemu doktoratowi z pedagogiki medialnej, Weronika jest idealnie przygotowana, by wspierać elbląskich nauczycieli w rozwijaniu kompetencji cyfrowych i medialnych, dążąc jednocześnie do rozsądnej cyfryzacji usług publicznych z uwzględnieniem analogowych potrzeb mieszkańców.

Jako członek naszej społeczności, Weronika nie postrzega siebie jako polityka, ale jako sąsiadkę, która pragnie realnie wpłynąć na życie w Elblągu. Jej wieloletnie zaangażowanie i obserwacja potrzeb lokalnych mieszkańców kierują jej działania ku budowaniu Elbląga, w którym każdy chciałby mieszkać.



3. Bohdan Konarzewski (54 lata)



Konarzewski Bohdan - urodzony w Elblągu 54 lata ,ojciec dwóch córek Leny I Mai Jako wychowawca i nauczyciel z 34 letnim stażem dochowałem się wielu pokoleń porządnych elblążan .Pełen energii i zdobytego przez wiele lat doświadczenia poznałem potrzeby młodych ludzi ich zainteresoawania i możliwości .Chciałbym wspierać wszelkie inicjatywy prospołeczne i realizować potrzeby młodych ludzi a także rozwijać i poszerzać perspektywy ich rozwoju poprzez inicjatywy i projekty umożliwiające tenże rozwój.

Jako trener młodych piłkarzy z 24 letnim stażem w Klubie Sportowym Olimpia Elbląg ukształtowałem nie tylko wykwalifikowanych sportowców ale także poznałem potrzeby klubów i zawodników a takze młodych mieszkańców chcących uprawiać nie tylko sport kwalifikowany ale także rekreację .W zwiazku z tym wspierał bedę wszelkie inicjatywy poprawiające infrastrukturę sportową ,zwiększanie dotacji dla elbląskiego sportu tjklubów oraz stypendiów dla sportowców i w miarę możliwości inicjował pomysły na realizowanie się młodych i starszych elblążan. Chciałbym wspierać inicjatywy mające za zadanie powszechność i całoroczną dostępność do obiektó sportowych na terenie Elbląga.



4. Stefan Zatorski (38 lat)



Z wykształcenia jestem inżynierem, przez lata prowadziłem budowy w branży energetycznej. Obecnie, jako konsultant techniczny wspieram instytucje finansujące odnawialne źródła energii. W zawodzie pracuję z dynamicznymi zależnościami na styku biznesu, administracji publicznej i lokalnych społeczności. Prywatnie jestem szczęśliwym mężem, uwielbiam żeglarstwo oraz turystykę w każdej postaci. Grywam na gitarze basowej i rekreacyjnie trenuję kickboxing w klubie EKK Elbląg. Jako radny chciałbym wspierać rozwój miasta w sposób zachowujący jego unikalną tkankę kulturową i środowiskową, a także po prostu dołożyć swoją cegiełkę, aby Elbląg stał się lepszym miejscem do życia dla nas wszystkich.



5. Ewelina Jeziorska (41 lat)



Urodzona Elblążanka. Socjolożka, edukatorka i animatorka społeczna. Na co dzień pracująca w projektach społeczno - edukacyjnych.



OKRĘG 5





1. ARTUR PYTLIŃSKI (24 lata)

Elblążanin od urodzenia, najmłodsza (ale doświadczona) "jedynka" do rady miejskiej w tych wyborach. Autor wielu zwycięskich projektów w Budżecie Obywatelskim, m.in. odbudowy fontanny w Parku Kajki i organizacji tam koncertów skrzypcowych, tablicy historycznej w Parku Modrzewie, drogi dla rowerów wzdłuż Grunwaldzkiej, remontu ścieżek w Parku Traugutta i instalacji monitoringu w tymże parku. W latach 2022-2023 delegat do Parlamentu Studentów Politechniki Warszawskiej. Obecnie przedstawiciel mieszkańców w Zespole ds. Funkcjonowania Budżetu Obywatelskiego. Autor raportu: Nowy Budżet Obywatelski wskazujący kierunki potrzebnych zmian. Prezes stowarzyszenia Nowy Elbląg 2.0, przewodniczący komisji rewizyjnej stowarzyszenia Instytut Młodzieżowy. Entuzjasta historii Elbląga, lokalny patriota.



2. Ewa Obrycka-Bałut (44 lata)



Od urodzenia elblążanka, od kilkunastu lat mama córki, od niedawna właścicielka psa, dwóch kotów i kilku koni. Wykształcenie zdobyłam na WMU w Olsztynie (administracja) oraz na PG w Gdańsku (zarządzanie zasobami ludzkimi). Od lat angażuję się w projekty dotyczące elbląskiej przestrzeni miejskiej. Wszystko co robię, robię z zaangażowaniem. Jestem entuzjastką jeździectwa (sędzia, instruktor, koniarz). Na co dzień pracuję z ludźmi i zwierzętami, z biznesem i organizacjami pozarządowymi, zarówno w ramach kameralnych zajęć jak i dużych wydarzeń sportowych. Dbając o Końskie Zdrowie, rozumiem potrzeby społeczności nie tylko jeździeckiej. Elbląskiej Radzie Miejskiej oferuję kreatywność, konsekwencję, umiejętności organizacyjne i gotowość podejmowania trudnych decyzji – zawsze z myślą o mieszkańcach Elbląga.



3. Joanna Woźnicka (40 lat)



Urodziłam się 14 lipca 1983 r. w Elblągu i całe życie związana jestem z Elblągiem. Jestem matką dwóch córek, przedsiębiorczynią, tłumaczką, nauczycielką. Ukończyłam Uniwersytet Warszawski na wydziale lingwistyki stosowanej. Na początku swojej kariery zawodowej przez wiele lat pracowałam w zawodzie nauczyciela, lektora i tłumacza. Aktualnie jestem przedsiębiorczynią i założycielką ogólnopolskiej marki związanej z branżą jeździecką. W 2006 roku stworzyłam od podstaw firmę związaną z moją wieloletnią pasją i zainteresowaniami. Udało mi się stworzyć zupełnie nowy produkt, wprowadzić go na rynek ogólnopolski oraz europejski i zagospodarować niszę na rynku. Połączenie pasji z pracą zawodową sprawiło, że powstał produkt unikatowy na skalę światową. Kiedy tylko jest to możliwe angażuję się społecznie. Z racji wykonywanego zawodu w szczególności wspieram inicjatywy sportowe związane z końmi i jazdą konną dla dzieci i młodzieży. Angażuję się w wydarzenia jeździeckie od szczebla lokalnego elbląskiego, po imprezy ogólnopolskie i międzynarodowe. Z wielką przyjemnością obserwuję i uczestniczę w rozwoju branży jeździeckiej w Polsce. Spełniam się w życiu prywatnym jako matka dwóch wspaniałych córek oraz jako przedsiębiorczyni. Teraz chciałabym pomóc naszemu miastu stanąć na nogi i za kilka lat zobaczyć zupełnie Nowy Elbląg.



4. Łukasz Szynkiewicz (36 lat)



Urodzony w Elblągu, absolwent Politechniki Gdańskiej na kierunku Budownictwo, przez kilka lat po studiach pracujący w branży budowlanej, od 2014 r. prowadzący własną działalność gospodarczą. Szczęśliwy mąż i ojciec. Hobby: tenis, kulinaria, podróże.



5. Katarzyna Jaworska (44 lata)



Nazywam się Katarzyna Jaworska i chcę zostać Radną Miasta Elbląga bo mam dość stagnacji naszego miasta. Brak rozwoju, marazm i negatywne nastawienie do przyziemnych spraw zwykłych ludzi sprawiła, że Elbląg nie błyszczy a powinien. Jestem takim samym człowiekiem jak Ty; mieszkam w bloku w centrum, jeżdżę tramwajami i prawdopodobnie spotykamy się na spacerach z psem. Urodziłam się w Elblągu ale przez 15 lat zdobyłam doświadczenie w bankowości i zarzadzaniu kapitałem ludzkim w innych dużych miastach Polski. Pracowałam nad budowaniem siebie, skończyłam zoo fizjoterapię we Wrocławiu, tak aby z korporacyjnej maszyny przekształcić się w przedsiębiorcę i robić to co kocham. Dzisiaj jestem tu, w Elblągu i nigdzie się nie ruszam. Gdy widzę marnowany potencjał naszego Miasta, mam chcę krzyczeć: Dość! Wiem jak mogłoby być a widzę jak jest. Elbląg potrzebuje osób zdeterminowanych do działania, bezpartyjnych, bez układów i układzików. "Świeża krew" to my: Nowy Elbląg! Mniej mówienia, więcej robienia! "Never give up!". Takie zasady wyznaję w życiu prywatnym i zawodowym. Na co dzień pracuję jako Manager Sprzedaży B2B, w życiu prywatnym jestem właścicielką 2 psów, trenuję sporty walki, jeżdżę na wystawy psów, a latem pracuję w rodzinnym gospodarstwie ogrodniczym. Dobrze znam bolączki naszego Miasta bo sama się z nimi borykam. Czas coś zmienić. Jestem realistką, zawsze staram się być maksymalnie obiektywna i sprawiedliwa. Chciałabym rozwiązywać Twoje problemy w rozmowach z Urzędem Miasta. Chcę słuchać, działać a Ty mi powiedz co mam zrobić żeby żyło się Tobie lepiej. Mam czas, umiejętności, chęci i energię do działania. Ty daj mi Twój głos wybierz okręg 5, miejsce 5: Katarzyna Jaworska