Szanowni Państwo-Mieszkańcy elbląskiej Północy

> Po raz kolejny zabieram głos na łamach Stowarzyszenia… tak obecnego w dziele ulepszania Waszych warunków  życia. Nie tak dawno meldowałem o zrealizowaniu zadania kilku kadencji, czyli ciągu pieszo-rowerowego Bielany-Krasny Las. Widać dzisiaj, jak ważna to była inwestycja dla zamieszkujących tutaj, jak i dla wszystkich elblążan.Niedawno zaistniała bardzo dobra informacja. Prezes Stowarzyszenia Na rzecz Dzielnic Próchnik, Krasny Las i Okolic ( Stowarzyszenie Nowy Elbląg) otrzymał nagrodę Prezydenta Elbląga, wręczoną podczas tradycyjnego koncertu noworocznego. To wyróżnienie było docenieniem Bogdana, członków Stowarzyszenia, jak i wszystkich mieszkańców północnych osiedli.

> Bogdan, jeszcze raz serdeczne gratulacje.

> To nie koniec dobrego dla nas.

> Osiedla pólnocne wymagają ciągle doskonalenia, urządzenia, modernizowania.Nie starczyłoby inwestycyjnego budżetu Miasta na pokrycie wszystkich potrzeb.Ale jednak… Budżet 2018 jest bardzo wobec tych potrzeb otwarty. W imieniu mieszkańców sformułowałem szereg propozycji. Wszystkie zostały przyjęte.Załączam Odpowiedź Pana Prezydenta w tej sprawie. Propozycje po części przechodzą na lata kolejne, czyli kadencję kolejną. Dotyczy to np. opracowania w roku 2018 projektów modernizacyjnych. Ich wdrażanie byłoby w latach następnych. Początek zostałby jednak zainicjowany. Taka metoda była zastosowana przy ciągu pieszo-rowerowym.Budżet obywatelski,do którego w znacznej się przyczyniłem, doprowadził do powstania projektu.A potem-realizacji.

> Zapoznacie się Państwo z propozycjami. Cieszą wszystkie, ale szczególnie możliwość kontynuacji ciągu: z Lema do Próchnika. To duża szansa. Może też przyjdzie czas na analogiczne rozwiązania Królewiecka ( Dąbrowa).

> Szanowni Państwo,

> Odpracowuję, chyba aktywnie, zaufanie mi udzielone.I będę czynił to dalej, niezależnie od sytuacji powyborczej w roku bieżącym, czy jako radny czy jako działacz Stowarzyszenia. Naturalnie możliwości radnego są nieporównywalnie szersze. Widać to po

> przyjętych do budżetu propozycjach.Nie rozwijam tematu, bo mądrości Wyborców przecież nic nie zastąpi.

> Życzę wszystkim Państwu satysfakcji z powodu zamieszkiwania na terenie ciągle piękniejących  dzielnic naszego Miasta.

                          Ryszard Klim

Wniosek dot. zabezpieczenia środków:

10.01.2018 odp. na Interp._budżet. odn. Dzielnicy Próchnik i inne